Home / بهداشت و سلامت / زندگی را آسان بگیرید
زندگی را آسان بگیرید

زندگی را آسان بگیرید

متخصصان همیشه توصیه می کنند که باید برنامه ای منظم برای تغذیه و فعالیت های روزانه داشته باشیم و از آن جا که زنان نسبت به مردان بیشتر به سلامت خود اهمیت می دهند، گاهی قوانین و دستورالعمل های دست و پاگیری را تهیه می کنند که نه تنها به کار گرفتن آن دشوار است بلکه به نوعی آنان را دچار تشویش و اضطراب می کند. به همین دلیل مطلبی از « Readers Digest» آورده ایم که به بیان برخی از این برنامه ها اشاره می کند:

* هر شب ۸ ساعت خواب لازم است.

* ورزش به مدت یک ساعت، حداقل ۵ روز در هفته.

* مصرف روزی ۸ لیوان آب.

* خوردن روزی ۵ تا ۷ وعده سبزی و میوه.

* حضور در جمع دوستان.

* انجام ورزش هایی مانند یوگا و مدیتیشن برای رهایی از استرس.

* معاینه سالانه و آزمایش پاپ اسمیر.

به گفته متخصصان، اگر کمی زندگی را آسان بگیرید، استرس شما نیز کاهش می یابد. هرچند ممکن است با شنیدن این حرف ها کمی تعجب کنید، اما متخصصان این موضوع را به دقت به مدت ۲ سال مطالعه کرده اند و معتقدند که وقت آن رسیده که زنان یاد بگیرند چه کارهایی باید برای سلامت خود انجام داد و در مورد چه چیزهایی نباید سخت گرفت.

۱ – برای سالم ماندن لازم نیست هر شب ۸ ساعت بخوابید: نیاز هر فرد به خواب متفاوت است و مدت زمان خاصی وجود ندارد.

۲ – لازم نیست به طور منظم روزی یک ساعت ورزش کنید: بدن ما طوری است که در طول روز فعال می ماند بنابراین تحرک مهم است. یک بررسی مربوط به فشار خون بالا نشان داده افرادی که روزی ۶ بار به مدت ۱۰ دقیقه ورزش می کنند نسبت به کسانی که روزی یک ساعت ورزش می کنند وضعیت سلامت بهتری دارند. بازی کردن با فرزندان و جارو کشیدن نیز ورزش به حساب می آید که برای جسم و ذهن نیز مفید است.

۳ – لازم نیست روزی ۸ لیوان آب بخورید: آب در مواد غذایی و نوشیدنی هایی که مصرف می کنیم وجود دارد. احساس نکردن تشنگی و ادرار با رنگ زرد کم رنگ نشانه میزان آب کافی است.

۴ – نیازی نیست به طور جدی هرم غذایی را دنبال کنید: هیچ کسی نمی داند توصیه مصرف ۵ وعده سبزی و میوه از کجا شکل گرفته است. در اصل، افرادی که غذاهای سالم از جمله میوه و سبزی می خورند نسبت به بقیه سالم تر به نظر می آیند. اما آمار نشان نداده که خوردن ۵ وعده و یا کمتر میوه و سبزی می تواند سلامت فرد را به خطر بیندازد. اگر قرار باشد بین میوه و سبزی و یا چیپس، فرآورده لبنیات پرچرب و غذاهای آماده انتخاب کنید، شما غذاهای سالم را ترجیح خواهید داد.

۵ – لازم نیست روابط اجتماعی زیادی داشته باشید: درست است که حمایت دوستان و اطرافیان برای سلامت مهم است اما به دقت به کیفیت آن حمایت توجه کنید. دوستی موقعی خوب است که دو جانبه باشد. روابط با دوستانی که فقط از شما کمک می خواهند و مدام از شما انتقاد می کنند، برای سلامت شما ضرر دارد.

۶ – نیازی نیست از استرس بپرهیزید: استرس نمی تواند همیشه مضر باشد. در واقع کمی استرس زندگی را پرهیجان می سازد و تا حدی عملکرد فرد با استرس افزایش می یابد. اگرچه ناگفته نماند که استرس بیش از حد برای سلامتی مفید نیست.

۷ – معاینه های سالانه لازم نیست: معاینه های سالانه و یا آزمایش پاپ اسمیر برای یک زندگی سالم لازم نیست. تست پاپ اسمیر به طور سالانه خوب است اگرچه معاینه سالانه برای تشخیص بیماری توصیه می شود اما فایده چندانی برای حفظ سلامت ندارد.شایان ذکر است بگوییم از رازهای سلامت، رعایت رژیم غذایی سالم، فعالیت بدنی منظم، خنده، محبت و …می باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

* Please Add the Values

Scroll To Top