Home / علمی‌ / آیا مردم تلفن های بزرگتر میخواهند؟

آیا مردم تلفن های بزرگتر میخواهند؟

اگر سال ها قبل و دوران ریاست استیو جابز بر اپل را به یاد بیاورید،او همیشه معتقد بود کسی تلفن هایی با صفحه نمایش بزرگ را نمی خرد و حتی گوشی هایی با صفحه نمایش بزرگ را مورد تمسخر قرار میداد . حال بعد از استیو جابز و در دوران ریاست تیم کوک، سیاست های اپل بکلی تغییر کرد و این کمپانی نه تنها یک گوشی با صفحه نمایش بزرگتر از نسخه ی قبلی خود بلکه دو نسخه از آیفون ها را با سایز بزرگتر ارائه کرد . میزان فروش آیفون ۶ و ۶ پلاس رکوردی بی نظیر را برای اپل به ثبت رساند که در طول ۳۸ سال احیر برای اپل بی نظیر بود . این میزان فروش پیامی روشن و آشکار برای اهالی خیابان کوپرتینو داشت و آن اینکه مردم تلفن های بزرگتر میخواهند .

خریداران آیفون های جدید به اپل نشان دادند که برای آنها همه چیز در پردازنده و دوربین خلاصه نمیشود . چنانچه در آیفون های نسل جدید هم شاهد چندان تغییر انقلابی نبودیم و تنها چند بخش مانند دوربین و پردازنده ارتقا هایی کوچک را تجربه کردند اما طرفداران اپل از گوشی هایی با صفحه نمایش بزرگتر بسیار استقبال کردند و با خرید ۷۴ میلیون از این دستگاه ها ، پیام خود را به کوپرتینو ها رساندند .

بخشی اعظمی از این میزان فروش را اپل مدیون بازار چین است . اپل در بازار چین فروشنده ی شماره یک محسوب میشود و فروشندگان دیگر مانند شیاومی و سامسونگ پشت سر این کمپانی قرار دارند . بازار چین همواره برای اپل بازاری پر رونق بوده است زیرا این کشور با جمعیت ۱٫۴ میلیارد نفری یک بازار بزرگ مصرف محسوب است و حتی از چین به عنوان یک غول خفته از مصرف نیز یاد میشود .

گلکسی نوت ۴

سامسونگ جزو اولین کمپانی هایی بود که استارت شروع ساخت تلفن هایی با صفحه نمایش بزرگ را زد و گوشی های سری نوت این کمپانی که صفحه نمایش هایی بزرگ داشتند ، بسیار مورد توجه مخاطبان قرار گرفتند . زیرا دید وسیع تری را ارائه میدادند و تماشای ویدئو در آنها نیز لذت بخش تر بود . در ژانویه ی امسال، وبسایت juniperresearch گزارش داد که در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۳۸ میلیون فبلت یا همان گوشی هایی با صفحه نمایش بزرگ به فروش خواهد رفت و این رقم تا سال ۲۰۱۹ به ۴۰۰ میلیون دستگاه خواهد رسید .

این روزها، بزرگتر اغلب بهتر است . البته منطور من این نیست که یک تلفن با صفحه نمایش بزرگتر ذاتا بخاطر اینکه فضای بیشتری برای گسترش پیکسل در اختیار قرار میدهد بهتر است . در اغلب موارد، بزرگتر بهتر است؛ زیرا این گوشی ها در دنیای امروز ما که تلفن های هوشمند به تدریج در حال جایگزینی با اغلب وسایل زندگی ما از جمله تلویزیون ها هستند ، کاربردی تر هستند .

تا به اینجا با مزایای گوشی هایی با صفحه نمایش بزرگتر آشنا شدیم . اما دوران سلطه ی این گوشی ها مدت زمان زیادی طول نخواهد کشید و به نظر من در سال های آینده کمتر کسی پیدا میشود که بخواهد یک گوشی ۶ اینجی یا ۷ اینچی را در جیب خود حمل کند .

نظر شما در مورد آینده ی فبلت ها و گوشی هایی با صفحه نمایش بزگتر چیست ؟ آیا آنها میتوانند آینده ی تلفن های هوشمند را از آن خود کنند ؟

About E Ershadi

دیدگاه خود را بیان کنید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

* Please Add the Values

Scroll To Top