Home / مقالات انجمن / روز جهانی زبان مادری
روز جهانی زبان مادری

روز جهانی زبان مادری

مهاجرت بیش از چندین میلیون ایرانی به اقصی نقاط جهان و هماهنگی این مهاجرین به زبان وزندگی جدید فرهنگ و تمدن ایرانی از نکات بارز ایرانیها می باشد.
در سالهای اول مهاجرت معملین مهاجر و یا اشخاص داوطلب به صورت رایگان با تشکیل کلاسهای زبان فارسی (مادری) در کشور مورد مهاجرت نسلهای جدید ایرانی را با آمورش زبان فارسی ( مادری ) در کشور آشنا نمودند که این نسل نو جدا شده از وطن با زبان و فرهنگ مادری خود غریب نباشند، هرچند که بعضی از والدین بعد از گذشت  مدتها فرزندان خود را ترغیب به یادگیری زبان فارسی (مادری) نمودند، اما به همت همین معلمین و داوطلبین در بیشتر جاها آموزش زبان انجام گردید که این خود جای قدردانی و سپاس دارد.
همکاری کشورهای مورد مهاجرت در کمک به آموزش زبان فارسی (مادری) مهاجرین یکسان نبوده و لازم است در فرصتی مناسب با اساتید این رشته به طورمفصل موضوع را مورد بحث قرار داده و شما عزیزان را بطور کامل در جریان موارد طرح شده قرار خواهیم داد.
بنابراین انجمن اجتماعی فرهنگی ایرانیان بوخوم و حومه همانطور که در برنامه های آموزشی سال ۲۰۰۹ اعلام نموده بود که علاوه بر آموزش ریاضی همچنین آموزش زبان فارسی را هم در دست اقدام دارد، مجدداً اعلام می نماید در صورت به حد نصاب رسیدن داوطلبین فراگیری زبان فارسی نسبت به این موضوع اقدام خواهند نمود.

دیدگاه خود را بیان کنید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

* Please Add the Values

Scroll To Top