Home / فرهنگ و هنر / سال ۲۰۱۶ و نوستراداموس
سال ۲۰۱۶ و نوستراداموس

سال ۲۰۱۶ و نوستراداموس

فرا رسیدن سال ۲۰۱۶ میلادی مبارک باد.

رخی ها می گویند که نوستراداموس ستاره شناس معروف فرانسوی ۴۶۰ سال پیش، پیش بینی هایی را درباره اتفاقات و حوادث سال ۲۰۱۶ مطرح کرده است و آنچه را که تقدیر بشر پنهان می کند، پیش گویی کرده است.

 

” روسیا الیوم ” درگزارشی نوشت ” طبق پیش بینی نوستراداموس، سال ۲۰۱۶ ، مملو از حوادث و اتفاقات ضد ونقیض خواهد بود و درحالیکه وضعیت اقتصادی بهبود می یابد، زمینه استفاده از انرژی خورشیدی فراهم می شود که می تواند هزینه برق را کاهش دهد و دوران مالیات در اروپا می گذرد، اما بحران مالی همچنان به قوت خود باقی خواهد بود.

وی درعین حال به امکان فروپاشی اقتصاد کشورهای بزرگ در آخر سال ۲۰۱۶ اشاره کرد و این جمله را در بیان پیش گویی خود دراین باره گفت ” ثروتمندان چندین بار می میرند”.

بنا به پیش بینی این پیش گوی معروف فرانسوی، سال ۲۰۱۶ ، سالی مملو از فاجعه خواهد بود و بدترین حوادث شروعش از شرق خواهد بود و مردم درحالیکه کلاه به سردارند، جنگی خونین و وحشیانه را به راه می اندازند و به علت شدت این جنگ، ده ها کشور دیگر وارد جنگ خواهند شد و این جنگ ۲۷ سال به طول خواهد انجامید.

به گفته مفسران، نوستراداموس به این هم اکتفا نکرد و گفت که افزون برجنگ درسال ۲۰۱۶ ، بلایا و حوادث طبیعی نیز رخ خواهد داد.

طبق پیش بینی نوستراداموس، آمریکا یکی از شهرهای خود را بر اثر طوفان از دست خواهد داد، سال ۲۰۱۶ ، باران های شدید خواهد بارید و آب فراوان کشورهای اروپا را به مدت دو ماه در برخواهد گرفت و سیل باعث غرق بخش های عمده ای از اراضی جمهوری چک ، ایتالیا، مجارستان و انگلستان خواهد شد.

طرفداران این ستاره شناس به نقل از وی گفته اند که اروپا درنتیجه انفجار شدید آتشفشان فیزوف درایتالیا از سکنه خالی خواهد شد و شهرهای آن به ویرانه تبدیل می شود و به مدت ده سال درهمین وضعیت باقی خواهد ماند تا اینکه دوباره حیات به آن بازگردد و در پی این فاجعه طبیعی، چندین زلزله روی می دهد که جان هزاران نفر را خواهد گرفت.

با این حال مخالفان اینگونه پیش گویی ها و مطالب تاکید می کنند که هیچکدام از پیش گویی های نوسترآداموس قطعی نیست.

آنها اعتقاد دارند ، مجبور نیستیم منتظر باشیم تا همه این فاجعه ها در سال ۲۰۱۶ روی دهد، زیرا این پیش گویی ها هم مانند بسیاری دیگر از پیش گویی ها حتمی و قطعی نیست و صرفاً پیش گویی هایی است که زمان آن می گذرد. ولی طبعاً این مساله بدان معنا نیست که زندگی درسال ۲۰۱۶ ایده آل و بدون مشکلات خواهد بود و همانند همیشه مرگ و زندگی، جنگ و صلح، عشق و تنفر، آسایش و سختی و ثبات و ناآرامی در کنار هم خواهند بود و بر بالای همه اینها خورشید همچنان در سخت ترین شرایط و شدیدترین بحران ها می تابد و این سنت زندگی است.

نوسْتْراداموس با نام واقعی میشِل دو نُسْتْرِدام  متولد سال ۱۵۰۳ و در گذشته به سال ۱۵۶۶ میلادی عطار و پیشگوی اهل فرانسه بود که بسیاری از حوادث و جنگهای آینده، پس از اتفاق افتادن، پیشگوییشان به وی منسوب شده‌ است.

طرفداران نوستراداموس معمولا پس از حوادث و رویدادها تلاش کرده اند که آنها را با ابیات و دست نوشته های اداموس تطبیق دهند.

دیدگاه خود را بیان کنید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

* Please Add the Values

Scroll To Top