Home / بهداشت و سلامت / چگونه تپش قلب خود را پایین بیاوریم
چگونه تپش قلب خود را پایین بیاوریم

چگونه تپش قلب خود را پایین بیاوریم

عوامل زیادی وجود دارد که منجر به تپش قلب بالا می شوند.

عوامل زیادی وجود دارد که منجر به تپش قلب بالا می شوند. میزان تپش قلب نرمال برای بزرگسالان بین ۶۰ تا ۱۰۰ ضربه در هر دقیقه است و اگر تپش قلب در هر دقیقه بیشتر از این تعداد باشد غیر طبیعی است و باید به فکر راه حلی برای پایین آوردن آن باشیم .دستورالعمل :۱ نفس عمیق بکشید . اگر برایتان امکان دارد بنشینید یا دراز بکشید . همانطورکه نفس عمیق می کشید روی بالا رفتن و پایین آمدن شکم خود تمرکز کنید . این کار را چند دقیقه تکرار کنید .

 

۲ از مصرف نوشیدنی های حاوی کافئین و محرکهای دیگر از جمله نیکوتین خودداری کنید . زیرا این مواد ضربان قلب را بالا می برند . از مصرف قرصهای رژیمی هم بپرهیزید زیرا این قبیل قرصها حاوی محرک هستند.

 

۳ یک رژیم غذایی متعادل سرشار از سبزیجات داشته باشید تا مطمئن شوید که به اندازه کافی مواد مغذی مصرف می کنید زیرا کمبود پتاسیم و منیزیم در بدن می تواند منجر به ضربان غیر طبیعی قلب شود. برگهای سبز ، آجیلها ، گوشتها و شیر ، منابع بسیار خوبی برای تامین این مواد هستند.

 

۴ هر روز ورزش کنید تا استرستان کاهش یابد و قلبتان قوی تر شوذ . یک قلب قدرتمند قلب را بطور موثرتر و با فشار بیشتر پمپاژ می کند و در نتیجه تعداد ضربان در هر دقیقه کاهش می یابد . از ورزشهای سبک شروع کنید ، برای مثال هر روز ۳۰ دقیقه ایروبیک تمرین کنید و این کار را بطور مستمر ادامه دهید . با پزشکتان مشورت کنید و ورزشهایی را انتخاب کنید که مناسب شما هستند.

دیدگاه خود را بیان کنید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

* Please Add the Values

Scroll To Top