Home / مقالات انجمن / همایش بزرگداشت فردوسی
همایش بزرگداشت فردوسی

همایش بزرگداشت فردوسی

همایش بزرگداشت فردوسی، شکوهمندانه در شهر بوخوم برگزار شد!

انجمن اجتماعی  فرهنگی ایرانیان – بوخوم در همایشی برای بزرگداشت فردوسی، شاعر و اندیشمند کبیر ایرانزمین، به بررسی شخصیت و نقش فردوسی در حفظ و تداوم فرهنگ، زبان و اندیشه های فلسفی ایرانی پرداختند.

سخنران اندیشمند همایش، آقای سهراب رستمی بر خلاف تمجیدهای تو خالی و سطحی رایج از فردوسی، نگاهی عمیق به زندگی و اندیشه های فردوسی داشت و دریچه ای تازه برای شناخت شاهنامه و فرهنگ و فلسفه ایران گشود. اندیشه های بنیادی فلسفه ایرانی را از نگاه فردوسی معرفی کرد. افق های نوینی که خردگرائی و اندیشه های فردوسی در برابر ما قرار داده است، می تواند مبانی فلسفی نگاهی نو و مدرن به جهان امروز و فردا را تشکیل دهد.

سخنرانی آقای رستمی با استقبال فرهنگ دوستان روبرو شد و در جریان همایش، کتاب نمایشنامه رستم و سهراب که توسط آقای رستمی نوشته شده و انجمن اجتماعی فرهنگی ایرانیان آنرا چاپ و منتشر کرده بود در اختیار علاقمندان قرار گرفت.

نمایشنامه سهراب  و رستم توسط گروه تئاتر انجمن با شرکت خانم دکتر رازانی، آقای جلال عمرانی،  آقای قاسمی، آقای نجاتی و به سرپرستی  آقای چابکی اجراء شد.

انجمن یونانی های مقیم آلمان در همکاری با انجمن  ما، گروه رقص جوانان شان را برای هنرنمائی فرستاده بودند که با اجراء  برنامه رقص بسیار زیبا مورد استقبال  گرم و تشویق حضار قرار گرفتند.

خواننده و نوازنده محبوب ما سیامک، با هنرنمائی خود، چون همیشه شادیبخش  همایش بزرگداشت فردوسی بود و در این همایش نیز مثل گذشته، خوش درخشید.

به دعوت آقای سیامک و حضار در سالن با شکوه شهر  بوخوم، خانم ارشادی آواز خواند و  آقای عمرانی و آقای نجاتی نیز به شعرخوانی پرداختند و همچنین خانم شعله رازانی در باره فردوسی برای حضار به زبان آلمانی سخن گفتند.

زحمت مجری گری همایش بر دوش خانم یغمائی و خانم رسولی قرار داشت که هر دو در باره فردوسی نیز سخن گفتند.

تلاش های  بیدریغ تک تک اعضاء انجمن و شرکت کنندگان در همایش فردوسی زمینه  های برگزاری همایش با کیفیت مطلوب  برای جامعه فرهنگی ایرانیان را فراهم کرده بود.

انجمن اجتماعی  فرهنگی ایرانیان – بوخوم، سپاس خود را از حمایت ایراندوستان و فرهنگ دوستان شرکت کننده در همایش اعلام می دارد و برای ایران و ایرانی آرزوی موفقیت های فرهنگی-دمکراتیک دارد

دیدگاه خود را بیان کنید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

* Please Add the Values

Scroll To Top